Jakie świąteczne prezenty sprawiają najwięcej radości?

Boże Narodzenie to czas szczególny, do którego przygotowujemy się już od listopada. Generalne porządki w domu, planowanie zakupów, świątecznego menu, dekoracji, a także wybieranie prezentów to czynności, jakie nas pochłaniają w okresie przedświątecznym. Czasami najtrudniej wpaść na dobry pomysł co kupić pod choinkę swoim bliskim, aby było inaczej niż w poprzednich latach, a jednocześnie sprawiło im radość. Jakie prezenty cieszą najbardziej? Oto kilka podpowiedzi.

Jakie prezenty ucieszą najbardziej dzieci?

Dzieci często marzą o czymś wyjątkowym, co widzieli w reklamach, lub u swoich kolegów, a czego sami jeszcze nie mają. W takim wypadku, jeśli dziecko ma takie marzenia, rodzice są najprawdopodobniej tego świadomi i wiedzą co kupić. Jeśli jednak dziecko nie ma jasno sprecyzowanych oczekiwań i lubi niespodzianki, dobrym wyborem będą świąteczne prezenty, które nie pozwolą im się nudzić (https://www.bee.pl/t/pomysly-na-swiateczne-prezenty). Oto kilka propozycji:

  • Gry planszowe to dobry wybór, jeśli dziecko będzie miało z kim grać. Jeśli jednak kupimy grę jedynakowi i będzie musiał zawsze czekać aż rodzice, którzy często nie mają czasu, z nim zagrają, lepiej wybrać coś innego.
  • Książki to ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią czytać. Młodsze dzieci oczarują baśnie, do których będą wielokrotnie wracać, a dla starszych najlepsze będą książki przygodowe.
  • Kreatywne zestawy to dobry pomysł dla tych dzieci, które mają zdolności manualne i sprawi im radość własnoręczne zrobienie biżuterii, czy sklejenie modelu samolotu.

Co pod choinką może sprawić radość dorosłym?

Lista prezentów, które ucieszą dorosłych, może być naprawdę długa. Jednych ucieszy dobra książka, innych zestawy kosmetyków, a jeszcze inni będą usatysfakcjonowani, jeśli znajdą pod choinką jakiś prezent personalizowany z grawerem, lub coś, co będzie odpowiadało ich zainteresowaniom. Dla seniorów dobrym prezentem mogą być jakieś dobre witaminy w płynie, czy zestawy ulubionych herbat. Możliwości jest wiele. Najważniejsze jest to, aby trafić w gust osoby, którą chcemy obdarować. W niektórych wypadkach najlepszym upominkiem będzie wykonane przez nas samych niepowtarzalne rękodzieło, lub coś zupełnie nietypowego, np. jakiś kurs, czy bilet na koncert.

Jeśli wybierając prezenty na święta dla swoich bliskich, będziemy kierowali się ich pasjami i gustem, a nie swoim, z pewnością uda nam się znaleźć coś wyjątkowego, co ich zadowoli. Nie zapomnijmy o tym, że każdy prezent zwiększa swoją wartość jeśli jest ładnie zapakowany. Dobrze więc zadać sobie trochę trudu i o to zadbać. 

Tło autorstwa denamorado - pl.freepik.com